طراحی لوگو و کاتالوگ

طراحی لوگو و کاتالوگ

طراحی گرافیک فرایندی است خلاقانه که ارتباطی بین رنگ ها، خطوط و تصاویر ایجاد می کند تا به بیننده مفهوم خاصی را برساند. در بازار امروز رابطه ی تنگاتنگی بین علم کسب و کار و علم طراحی گرافیکی بوجود آمده که خود را در غالب کارت های تبلیغاتی، کارت ویزیت، کاتالوگ ها، پوستر ها، بنر های تبلیغاتی و سایر موارد نشان داده است. تبلیغات همواره یکی از عوامل تاثیرگذار در بازار رقابت تولید، فروش و ارائه ی خدمات در میان شرکت ها وموسسات بوده است. طراحی گرافیک و چاپ در این حوزه سهم بالایی را به خود اختصاص داده است.

طراحی گرافیکی و چاپ بورشورها، طراحی لوگوها، پوسترها، نشریه ها، کاتالوگ ها و سایر ابزار های تبلیغاتی از جمله عوامل تاثیر گذار در بازار رقابت می باشد که همواره شرکت های رو به رشد با دغدغه ی اجرای صحیح این روند روبرو می شوند. موسسات توسط لوگو و کارت های ویزیت خود می توانند در سراسر جهان به سهولت شناخته و خدمات و یا محصولات خود را توسط کاتالوگ ها، پوستر و سایر ابزار های اطلاع رسانی عمومی به همگان اطلاع دهند. می توان دریافت که طراحی صحیح و اصولی یک لوگو، کارت ویزیت و یا کاتالوگ که بنظر ساده و بی اهمیت می رسد می تواند گام بلندی در جهت رشد و توسعه ی پایدار آن بردارد.

همانطور که هر محصول علاوه بر زیبایی باشد دارای ویژگی های دیگری مانند استحکام و یا طعم خوب باشد یک طرح گرافیکی نیز باید علاوه بر زیبا بودن دارای قواعد و اصولی که طرح را متناسب با هویت آن شرکت ساختار بندی می کند باشد. چاپ مناسب و باکیفیت بخاطر حفظ کیفیت رنگ و دقت خطوط کمک می کند تا طرح گرافیکی (لوگو ، کاتالوگ و…) بیشترین اثر بخشی را در ذهن مخاطب خود بگذارد.

Share this post