پشتیبانی محتوی سایت

پشتیبانی محتوی سایت

امروزه توسط طراحان و برنامه نویسان انواع و اقسام سایت های شرکتی، شخصی و فروشگاهی تولید می شوند، و پس از مدتی بروزرسانی، تولید محتوا، رفع ایرادات و باگ های سایت تبدیل به مشکلی طاقت فرسا برای کاربران سایت می گردد. پشتیبانی سایت یکی از مهمترین بخش ها جهت به روز نگهداشتن سایت و ازعوامل مهم در رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می باشد. یک وب سایت بدون محتوا ارزشی ندارد، قرار دادن محتوا مناسب و بروز نگه داشتن سایت از نظر فنی علاوه بر جذب بازدید کننده باعث بهبود رتبه بندی در موتور جستجو می شود.
در عصر حاضر رقابت در فضای وب بر اساس محتوا، کلمات کلیدی، رنکینگ سایت و … شکل گرفته که این مهم باعث رشد کسب و کارها، دیده شدن اشخاص و افزایش ترافیک سایت های فروشگاهی شده است.

تولید محتوا، تجارت استراتژیکی است که تمرکز آن ایجاد و پخش محتوا ارزشمند و مناسب است. در صنعت وب، هر چیزی که اطلاعات معنی داری را به مخاطبان منتقل کند، محتوا نامیده می شود. انجام تولید محتوا برای سایت یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در پشتیبانی سایت می باشد که در آن مطالب سایت با توجه به نیاز سنجی انجام شده، تولید و بروز رسانی می شوند. تولید محتوا برای سایت تنها متن نیست و شامل عکس، ویدئو، پادکست، اینفوگرافیک و … می شود.

وب سایت های بزرگتر، نیاز به یک مدیر محتوا دارند تا بر فرآیند تولید و انتشار محتوا در وب سایت نظارت کند. نکته مهمی که در پشتیبانی سایت باید به آن توجه شود، تولید محتوا بر اساس سئو می باشد، نحوه ی قرار دادن مطالب در سایت، استفاده از تصاویر بر اساس استاندارد های سئو، استفاده از متاتگ، ساختار لینک دهی، انتخاب کلید واژه ی کانونی مناسب برای مطالب سایت و  عوامل مهم و تاثیر گذار در نحوه ی شناخت مطالب توسط موتور های جستجو می باشد.
در سالیان اخیر با افزایش اهمیت محتوای الکترونیکی که به صورت متن، کتاب های الکترونیک، فایل های صوتی و تصویری، اینفوگراف ها و … عرضه می شود، ضرورت یک استراتژی مدیریت محتوا در وب سایت ها بیش از پیش احساس می شود.

Share this post